Весільна фата

Весільна фата – це стародавній символ нареченої, незамінний і необхідний атрибут весільного наряду. Кожна наречена, яка надягає найкрасивішу сукню, не може обійтись без фати, тому що тоді її наряд буде незавершеним. Правда, вже довгий час користуються популярністю весільні капелюшки. Але, як правило, вони не до всіх весільних суконь підходять, та й споконвіку повелося, що наречену повинна покривати від пристріту саме фата.

На протязі багатьох віків, у різних народів світу у традиційному весільному наряді фата була не для прикраси нареченої, а для її захисту. У більшості народів весільною фатою було щільне темне покривало чи хустка, які ховали лице нареченої і кутали її від верхівки до п’ят. Такі обережності повинні були оберігати сімейне щастя молодят від пристріту заздрісних людей, а також від підступів злих духів. На голові вона скріплялась шкіряним ременем, витонченим металічним обручем чи квітковим вінком. У давнину найбільш популярним були вінки, так к всі квіти несуть у собі певну символіку, то і на весіллі вони уособлюють кохання (білі рози), вірність (стебла молодої трави), спрагу бути разом (плющ) і невинність (флердоранж – бутони апельсинового дерева).

У салонах «Ідеальна пара» можна купити весільну фату на будь-який смак. Частіше всього вона представляє собою легку напівпрозору тканину із вишивкою чи без, довга чи коротка, усипана камінням Swarowsky, одношарову або багатошарова, але у більшості випадків вона не скриває лиця нареченої. Сучасну фату шиють з повітряних і прозорих матеріалів, таких як серпанок, мереживо, тюлю чи шовк. Кажній епосі і народам світу притаманні свої особливості, наприклад: у античні часи наречені прикрашали покривала срібними і золотими нитками, у Древній Греції наречені надівали фату жовтого кольору, а давні римляни – червоного, колір сили і пристрасті.

Звісно, сучасна наречена не завжди надягає фату, вона може віддати перевагу доповнюванню свого образу діадемою чи тіарою, живими чи штучними квітами, шпильками, бусами чи стрічками. Часто образ нареченої прикрашає і фата, і інші перераховані аксесуари, головне щоб вони поєднувались і їх не було надто багато. Зараз у моді фата в класичному стилі: з мереживом, ініціалами нареченої, декоративною атласною окантовкою, стразами, вишивкою, неопрацьованими чи плісированими краями.

Як говориться, скільки наречених – стільки різновидів весільної фати, адже вона цілком і повністю залежить від вибору нареченої. При виборі фати консультанти наших весільних салонів враховують довжину і фасон весільної сукні, форму зачіски, ріст і комплектацію. Тому так важливо приміряти разом весільну сукню і фату, щоб визначитися – вам потрібна фата-шлейф з міні-фатою чи багатоярусна каскадна, а може краще підійде фата довжиною до талії чи трохи нижче пліч. Якщо ви хочете щоб фата закривала лице, то вона повинне спереду доходити рівня грудей чи ліктів, а ззаду може бути будь-якої довжини. Для сукні з декольте головне правило – фата не повинна бути вище чи нижче лінії вирізу, але ні в якому випадку не у рівень.

Автор:
Мы в Google+