Смокінг

СмокінгСмокінг чи “smoking jacket”, що перекладається як «куртка» для куріння, з’явився у Великобританії в дев’ятнадцятому сторіччі. Аристократи на той час проводили багато часу на балах чи вечорах, які проводились у великих залах. Біля цих залів розміщувалися курильні кімнати, при вході до яких джентльмени надягали смокінг, а при виході знову перевдягались у свій парадний піджак, щоб менше відчувався запах абака і тим самим вгодити дамам. Так як у курильнях було досить прохолодно, то смокінг був досить теплим, і тому у нього була підкладка з відповідного матеріалу. Смокінг мав лацкани з атласу, тому що на ньому попіл від сигар практично не затримувався. Поступово смокінг з одягу для куріння сам став парадним одягом.

Сталося це, як вважається зараз, завдяки прем’єр-міністру Бенджаміну Дізраелі, якому дуже полюбилося спокійне куріння без поспіху у бібліотеці після обіду.

Смокінг на сьогоднішній день – це вечірній піджак чорного кольору з відкритою груддю і, як раніше згадувалось, з довгими шовковими лацканами, які можуть бути, як однобортними, так і двобортними. До смокінгу обов’язково додається крохмальна манишка, а також стоячий комір, у якого загнуті куточки. І, звісно, смокінг не можливо уявити без чорної краватки-метелика. До нього слід надягати туфлі з тонкої, але не лакованої шкіри, на низькому каблуці і тонкій підошві. Жилет одягається під колір смокінга або ж заміняє спеціальний пояс-кушак, частіше всього з того ж атласу, що і лацкани. Також допускаються такі його кольори, окрім звичного чорного, як темно-синій, винний або ж білий.

Чорний колір смокінга є класичним, але не єдиним, що допускається. На весілля дозволяється смокінг білого кольору, також на прийоми, у літню спеку на відкритому повітрі. Але навіть у такому випадку доведеться носити чорні штани, як і до смокінгу чорного кольору. Якщо ви бажаєте бути на весіллі, наприклад, у всьому білому, кращим вибором буде білий святковий костюм.

Автор:
Мы в Google+