Обручальні кільця

весільні обручальні кільцяКільця мають дуже древню історію і першу їх появу вчені пов’язують зі Стародавнім Єгиптом. Тоді це був скоріше символ влади, ніж прикраса, так як носити їх могли тільки фараони і слугувало їм кільце у якості печаті, для візування важливих документів.

Поступово їх стала носити і прекрасна стать Древнього Єгипту, але вже у якості прикрас. Більш багаті єгиптянки носили кільця, зроблені з чистого золота, мнеш зажиткові – зі срібла, бронзи, скла чи навіть простої глини.

Із Древнього Єгипту, бувшого у свій центром цивілізації, давня мода перейшла на нові території, спочатку у Древню Грецію, звідки, з виникненням Римсьеої імперії. Перейшла і на територію сучасної Італії.

У Древньому Єгипті кільця навіть слугували, як показник статусу його власника: патриції носили золоті кільця, прості громадяни – срібні, а раби тільки залізні. І там же з’явився перший обряд, пов'язаний з весіллям, у якому було присутнім кільце. Так, наречений повинен був подарувати кільце батькам нареченої, у знак доведення того, що він досить забезпечений матеріально і зможе утримувати майбутню дружину. Але у самому весільному обряді кільце не приймало участь, і це лише віддалено нагадувало сучасне обручення.

У сам обряд весільні кільця прийшли з поширенням християнства у 4 віці нашої ери, до цього подружжя тільки обмінювалось ним до весілля. При цьому спочатку, ще у другому віці до нашої ери кільця були виключно бронзовими, і тільки через століття стало традицією робити їх з золота, котре зберігалося і у наші дні. По християнським канонам кільце, навіть з дорогоцінного металу, повинно бути простим по іформі ьез будь-яких його прикрас., так що це скоріш за все символ вірності на все життя і взяття на себе обов’язки, піклуватися про свою другу половину до кінця своїх днів.

У наш час все більш модним і поширеним стає звичай прикрашати дорогоцінним камінням, придавати їи оригінальну форму, використовувати сплави дорогоцінних металів чи ж їх комбінації, наприклад, коли одна частина кільця зроблена з платини, а інша з золота, а вінчає все це дорогоцінний камінь.

Мода на весільні кільця з діамантом прийшла до нас з Заходу, де всю його присутність, фактично стало обов’язковим. А ось розмір діаманта залежить від матеріальних можливостей нареченого, тому, на весільних кільцях, що маються у продажі, його розмір може стрибати від практично макроскопічних розмірів до досить великих.

Але суть весільних кілець все ж залишається не у розмірі діаманта, пробі і масі дорогоцінного металу, із якого воно виготовлено, а у тому, що це перш за все символ вірності та любові, глибоких і світлих почуттів, які відчувають один д одного закохані. Весільні кільця як би символізують ланки одної цепки, які з’єднують кохаючі серця, і тому недивно, що їх надягають на безіменний палеуь руки, через який, як вважалось здавна, проходять нерв і кровоносний сосуд, що ведуть прямо до серця коханої людини.

 

Автор:
Мы в Google+