Фрак

ФракНазва фрак походить від французького frac і на сьогоднішній день представляє собою один із видів чоловічого парадного одягу.

Фрак – має відрізну талію, а зовні його особливо виділяють зрізанні поли, а ззаду – довгі вузькі фалди. Такими особливостями свого виду фрак зобов’язаний тому, що він був спочатку елемен6том кавалерійської уніформи офіцерів, а його форма дозволяла їм, одночасно зручно знаходитися у сідлі, верхи на коні, і при цьому ще й ефектно виглядати.

З’явився фрак у Франції у середині 18-го сторіччя і був виключно воєнним одягом і спочатку ні у якому разі, не відносився до парадного одягу. Але той факт, що в ті часи офіцери були з вищого стану і, звісно ж, часто з’являлися на вечорах і балах, поступово привів до того, що фрак став модним на той час одягом для урочистих випадків. І ця традиція збереглась і у наші дні, коли фрак – це вечірній костюм для прийомів, балів, концертів і, звісно ж, весільних торжеств.

Фрак має вузькі рукава, великий стоячий відкладний комір, лацкани фрака оброблюються чорним блискучим шовком. До фрака обов’язково надягають брюки, у яких на бокові шви нашита смужка чи, що рідше – дві, з того шовку, що і лацкани. Також до фраку додається пікейний жилет білого кольору, який застібається на усі три ґудзика, який може замінятися спеціальним поясом. Обов’язковими атрибутами фрака є фрачна сорочка с жорстоко накрохмаленою манишкою, а також біла краватка-метелик. Фрак, як і штани до нього, буває тільки виключно чорного кольору.

Фрак слід носити тільки з чорними лакованими туфлями і чорними шкарпетками. У нагрудний карман прийнято вкладати білу хустку. У холод, до фраку надягають чорне пальто, до якого слід вдягнути білий шарф і такого ж кольору рукавички.
Як видно, фрак дуже суворий костюм, який поєднує у собі тільки контрастні чорні і білі кольори, ідеально підходящий для того, щоб підкреслити всю урочистість тих подій, до яких його прийнято надягати. У той же самий час, щоб відрізнити відвідувачів від обслуговуючого персоналу, які також носять фрачну пару, останнім слід надягати не білі. А чорного кольору жилет і краватку-метелик.

 

Автор:
Мы в Google+