Дивовижна історія фрака

Фрак (від франц. "Frac") являє собою парадний чоловічий костюм наступного крою: укорочений спереду піджак, з вузькими видовженими фалдами ззаду і брюки.

Своє походження фрак веде від костюма французьких офіцерів кавалерії, які в середині XVIII століття виключно заради зручності відкидали довгі поли сюртука тому і заколювали їх, щоб вони не заважали при верховій їзді. Через деякий час цю моду підхопила і піхота, потім чиновники, а з 1760 р. фрак стали одягати і у світському суспільстві. Спочатку до фрака покладалися світлі короткі штани до колін, але в XIX ст. до нього стали носити брюки нормальної довжини.

З Франції та Англії мода на фрак поширилася по всій Європі, а незабаром дійшла і до Америки. Спочатку фраки були найрізноманітніших кольорів - коричневі, зелені, сірі, сині. Шили фраки з сукна або оксамиту. Штани костюма іноді прикрашалися лампасами. У Німеччині в один час серед юних модників були дуже поширені фраки синього кольору з мідними ґудзиками, моду на які, як виявилося, ввів Гете у своєму романі "Страждання юного Вертера", одягнувши свого головного героя саме в такий костюм. Поступово від еліти суспільства мода на фрак перейшла і до нижчих верств населення.

У 20-ті роки XIX ст. фрак стає ключовим елементом гардеробу денді, або істинного модника. До фрака належало носити циліндр і тростину, а також шовковий кольоровий жилет. У 40-их рр.. фалди фрака були подовжені й опускалися тепер нижче колін.

За часів правління Павла I носіння фрака в Росії було заборонено, так як фрак вважався символом революції у Франції, однак при Олександрі I мода на фрак повернулася, і з плином часу фрак перетворився на елемент повсякденного одягу.

В останній третині XIX ст. фрак перестають носити як одяг на кожен день, і він стає частиною парадного чоловічого костюма, призначеного для урочистих випадків і офіційних заходів. Колір його при цьому стає незмінно чорним. З часом фрак стає обов'язковим костюмом для представників деяких професій, наприклад, для танцюристів або наїзників. У других фрачний костюм має деякі відмінності від класичного варіанта.

Сучасний фрак доповнюється неодмінно білою краваткою-метеликом, білим пікейних жилетом і чорними лаковими туфлями. У прохолодну погоду поверх фрака допустимо одягнути чорне пальто з білим шарфом і білими рукавичками.

З урахуванням останніх тенденцій в моді фрак може бути не тільки чорним, але і кольоровим, а також бути частиною не тільки чоловічого костюма, а й навіть жіночого. Так-так, не дивуйтеся, фрак як елемент жіночого одягу включають сьогодні у свої колекції Chanel, Emanuel Ungaro та інші Будинку моди. При цьому для жінок немає строгих правил носіння фраків, які можуть бути не тільки чорними, а й кольоровими і поєднуються практично з будь-якими іншими деталями костюма, наприклад, такими, як штани, блузи, жилети, а також з аксесуарами.

Автор:
Мы в Google+